Parní lázeň
Parní lázeň

Ponořte se do parní lázně a vychutnávejt si pohodu

Parní lázně byly známy již u starých Aztéků, kde plnily funkci tělesné očisty a relaxace. Také byly využívány k léčbě nervových onemocnění a kožních problémů. Známý lékař Hippokrata doporučoval parní lázně pří léčbě zápalu plic. V parní sauně se drží teplá mlhová lázeň, přibližně kolem 45° C a vlhkost až 100%. Parní lázně jsou podobné sauně, ale nejsou tak horké a jsou mnohem vlhčí. Navštívit parní lázeň se vyplatí, pokud návštěvník trpí dýchacími problémy a trápí ho revmatické potíže. Také se doporučuje při nachlazení, astmatu a přetížení svalů. Pročistí póry a napomůže při odstraňování celulitidy. Při návštěvě parní lázně si naprosto odpočinete a zrelaxujete vaše tělo.

Prohřívání těla má také preventivní účinek proti běžným infekcím. Proto se doporučuje pravidelná návštěva parních lázní. Před samotným vstupem do lázně, se musí návštěvník řádně omýt. Doba v lázních by se neměla přetahovat až do mdlob a točení hlavy. Většinou to bývá kolem 15 minut. Po odchodu z lázní je vhodné se osprchovat. Teplota vody zde není důležitá. Prohřívání se doporučuje opakovat zhruba 3x za sebou pro lepší účinky. Parní lázně se stávají velmi oblíbeným odpočinkovým místem.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
náročné fyzicky
0%
náročné psychicky
0%
pro dospělé
100%
pro seniory
100%
pro ženy
100%
štěstí
68%
relaxace
79%
pro muže
100%
zkušenosti
65%

Leona Sirová
pro ženy 100%
pro seniory 100%
pro dospělé 100%
náročné psychicky 0%
náročné fyzicky 0%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.