Relaxační koupele
Relaxační koupele

Relaxační koupele jsou nejlepším způsobem odpočinku

Relaxační koupel Vás zbaví únavy a posílí Vaše tělo i mysl. Je nutné se při této koupili snažit nevnímat žádné podněty z okolí a vypustit z hlavy veškeré Vaše povinnosti a starosti. Relaxační koupel se doporučuje provádět v podvečer. Teplá voda a příjemná pěna Vám prohřeje celé vaše tělo a zklidní mysl.

Teploty vody by se měla pohybovat kolem 37°C, rozhodně by neměla přesahovat  39°C. Do vody byste se měli ponořit zhruba na 25 minut. Součástí relaxační koupele by měla být také relaxační hudba, která navodí příjemnou atmosféru, díky které si koupel vychutnáte ještě víc.

Po koupeli je nutné se zabalit do suchého prostěradla či froté županu a dalších 20 minut relaxovat v klidném a tichém prostředí.  Existuje mnoho druhů relaxačních koupelí, stačí si zajít do některého ze salonů, kde tuto koupel provádí a vybrat si.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
relaxace
100%
náročné fyzicky
4%
pro páry
100%
pro dospělé
100%
pro muže
100%
pro ženy
100%
pro seniory
100%
náročné psychicky
10%
sebepoznání
69%

Evzenia
náročné fyzicky 0%
pro páry 100%
pro dospělé 100%
pro muže 100%
pro ženy 100%
pro seniory 100%
relaxace 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.